на живо

"Богинята" разпиля Ливърпул насред Анфийлд (ВИДЕО)

Аталанта крачи към полуфиналите на Лига Европа

Аталанта поднесе голямата изненада в четвъртфиналите на Лига Европа! "Богинята" шокира Ливърпул с 3:0 насред Анфийлд в първия мач между двата тима. Така отборът, воден от Джан Пиеро Гасперини, удължи на 11 двубоя серията си без поражение като гост в турнира.

Европейските вечери и Анфийлд вървят ръка за ръка, но този път прословутата атмосфера на този велик стадион притихна след само 5 минути игра. Джанлука Скамака отне на Харви Елиът и намери Марио Пашалич, чийто удар беше отразен по брилянтен начин с глава от вратаря Куивин Келъхър.

Аталанта продължи да създава положения срещу разколебаната защита на мърсисайдци. "Бергамаските" поведоха в 38', когато Давиде Дзапакоста асистира на Скамака.

Най-чистата ситуация пред Ливърпул преди почивката пропиля Дарвин Нуниес, който беше изведен сам срещу стража Хуан Мусо, обаче копна топката в аут.

Клоп, който бе заложил само на четирима от обичайните титуляри в последните седмици, реагира с тройна смяна на полувремето. Включването на звездата на "червените" Мохамед Салах раздвижи атаката, но проблемите на Ливърпул бяха и в другия край на терена.

В 60' Скамака удвои аванса на Аталанта при контраатака, а 7 минути преди изтичането на редовното време Пашалич оформи сензационния успех.

Италианският тим се превръща в кошмар на Ливърпул. Победата е втора поредна за Аталанта на Анфийлд. "Бергамските" удариха мърсисайдци с 2:0 в груповата фаза на Шампионската лига през сезон 2020/2021.

Сега селекцията на Гасперини е близо до полуфиналите на Лига Европа. Реваншът в Бергамо ще се играе след седмица.