на живо

Гръцки шок за Астън Вила насред Бирмингам (ВИДЕО)

Олимпиакос крачи към финала в Лигата на конференциите

Олимпиакос шокира Астън Вила в полуфиналите на Лигата на конференциите! Гръцкият гранд спечели с 4:2 насред Бирмингам, а в героя на вечерта се превърна таранът Аюб Ел Кааби, който отбеляза хеттрик.

И на двамата вратари се наложи да правят спасявания още в началните минути. В 9' Лиън Бейли мислеше, че е извел "виланите" напред в първия им европейски полуфинал от 42 години насам. Попадението на ямайския национал обаче не беше зачетено заради нарушение в хода на атаката.

В 16' Ел Кааби започна наказателната акция, давайки аванс на Олимпиакос. Голът първоначално не беше зачетен заради засада, но проверка със системата за видеоповторения (VAR) установи, че Мати Кеш я покрива.

В 29' Ел Кааби покачи на 2:0, след като оползотвори подаване на Даниел Поденс.

Домакините отвърнаха малко преди почивката, когато Оли Уоткинс отбеляза 27-ия си гол за сезона.

През втората част Вила осъществи натиск и Муса Диаби изравни в 52'. Устремът на тима, воден от Унай Емери, беше спрян в 56'. Тогава Ел Кааби оформи своя хеттрик от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Дъглас Луис.

В 67' Олимпиакос вкара и четвърто попадение, дело на Сантиаго Есе, на когото помогна рикошет.

Разочарованието за Вила стана пълно в 84'. Италианският рефер Марко Гуида посочи бялата точка, но топката се отби в десния страничен стълб при изпълнението на повторния грешник Луис.

Така отборът на Емери допусна първата си загуба в Европа за сезона и има сложна задача за реванша в Пирея на 9 май.

В другия първи полуфинал тази вечер Фиорентина взе минимален аванс срещу Брюж след победа с 3:2 под проливния дъжд във Флоренция.

Рикардо Сотил в 5', Андреа Белоти в 37' и резервата М'Бала Нзола в 90+1' се разписаха за Виола, докато за гостите бяха точни Ханс Фанакен от дузпа в 17' и бившият нападател на Лудогорец Игор Тиаго в 63'.

Белгийците играха с човек по-малко от 61', когато Рафаел Ониедика беше изгонен за два жълти картона.