на живо

Лудогорец разпиля Хебър и ще защитава Купата

Разградчани са на финал с общ резултат 9:0

Носителят на Купата на България Лудогорец отново е на финал! "Орлите" ще защитават трофея си, след като разпиляха аутсайдера Хебър и в реванша от полуфиналите.

Разградчани спечелиха с 5:0 като гости, за да направят общия резултат 9:0 (4:0 в първия двубой).

Националът Ивайло Чочев изведе Лудогорец напред още в 5'. В 22' Кайо Видал удвои, а малко преди почивката се разписа и Клод Гонсалвеш.

Матиас Тисера покачи на 4:0 четвърт час преди изтичането на редовното време. Разгрома оформи Ноа Сонко Сундберг в края.

Така на 15 май Лудогорец ще се изправи срещу Ботев Пловдив във финала. Вчера "жълто-черните" стигнаха до спора за Купата, след като победиха за втори път ЦСКА.

Съставите

Хебър: 32. Загорски, 43. Сеско,18. Дишков, 13. Исуф, 99. Каракашев, 44. Николаев, 75. Н'зи, 84. Тисовски, 77. Хамдиев, 14. Збун, 17. Папазов

Лудогорец: 1. Падт, 4. Алмейда, 5. Терзиев, 26. Сундберг, 14. Групер, 8. Гонсалвеш, 18. Чочев, 77. Видал, 88. Неделев, 90. Делев, 10. Тисера