на живо

13-ата ще почака: Автогол на Недялков попари Лудогорец

Шампионите ще опитат отново след две седмици срещу ЦСКА

Лудогорец ще почака за 13-ата си поредна титла поне още две седмици. Шампионите завършиха 3:3 с Крумовград пред полупразните трибуни на своя стадион и на теория все още могат да бъдат изместени от върха.

До края на плейофите остават 4 кръга, а авансът пред ЦСКА е 10 точки. В следващия кръг на 11 май Лудогорец посреща именно "червените".

Гостите от Крумовград поведоха с 2:0 преди почивката с попадения на Александър Колев и Серкан Юсеин. Лудогорец стигна до пълен обрат, като точни бяха Рик Джонатан, Оливие Вердон от дузпа и Руан Секо. Завърналият се след контузия капитан на домакините Антон Недялков обаче си заби автогол в последните минути и отложи шампионските празненства.

Ако не стане някакво чудо, Лудогорец ще изравни Розенборг (1992-2004) и БАТЕ Борисов (2006-2018), които също са печели по 13 пъти първенствата съответно на Норвегия и Беларус. С по една повече са поредните титли на Сконто в Латвия (1991-2004) и на Линкълн в Гибралтар (2003-2016).